پرشین دیجی

مک بوک پرو اپل با مانیتور 16 اینچی 6K

مک بوک پرو 16 محصول جدید اپل است که قرار است در سال جاری میلادی روانه بازار جهانی شود. این محصول جدید که پس از مدتی حرکت روی خط مستقیم ، حرکتی انقلابی از سوی این برند محسوب می شود ، گفته می شود که دارای سایز 16 اینچی و مجهز به یک مانیتور 32 اینچی 6K خواهد بود.

این مک بوک جدید اپل که به عنوان جدید ترین مدل مک بوک در سال 2019 و پرچم دار این سری از محصولات اپل وارد بازار خواهد شد ، در نخستین قدم ما را به یاد مک های 17 اینچی سابق اپل می اندازد که در سال 2012 شاهد رونمایی آن ها بودیم که بعد ها تولید آن متوقف گردید. در رابطه با این رایانه جدید گفته می شود که امسال احتمالا مک بوک پرو 16 اینچی تنها یکه تاز لپ تاپ های اپل با صفحه نمایش بزرگ خواهد بود و به عبارتی سرآمد همه آن ها به حساب خواهد آمد.

همچنین گفته می شود که به نظر می رسد در این محصول و طی انتقاداتی که در خصوص مک بوک های اخیر اپل به خصوص در بخش کیبورد وارد شد ، شاهد ارتقاء هایی باشیم. که اپل به منظور رفع ایرادات و جلب رضایت مشتریان خود دست به آن زده است. لازم به اشاره است که بیشترین این انتقادات معطوف به کیبورد مک بوک های جدید اپل در آن سال بود؛ که هم از نظر تجربه ی کاربری و هم از نظر عملکرد بسیار ناکار آمد بودند. هرچند اپل پس از مطرح شدن انتقادات و مشخص شدن مشکلات کیبورد اقدام به بهبود این ماژول نمود، اما بهبود مناسب این ماژول تنها مستلزم تغییراتی کلی و ارائه یک راهکار مدرن بود. که گفته می شود در مک بوک پرو جدید این کمپانی شاهد آن خواهیم بود.

لازم به ذکر است که تحلیلگر اپل ، مینگ چی کو نیز در رابطه با این مک بوک جدید اشاره کرده است که این محصول جدید اپل به رم 32 گیگابایتی مجهز خواهد بود. شواهد از این قرار است که اپل پس از تجربه هایی که طی افزودن تاپ بار به مدل مک بوک سال ۲۰۱۶ و نمایشگر رتینا در سال ۲۰۱۲ داشته ، به نظر می رشد که این بار هم تصمیم به ایجاد تحولی قابل توجه در مک بوک های جدید خود است.

گفتنی است در این محصول جدید اپل ما علاوه بر نمایشگر 16 اینچی که ارائه آن واقعا کاری عجیب و غریب از جانب اپل بوده و به نوعی می توان آن را یک سنت شکنی دانست ، ویژگی امکان ارتقاع ساده را نیز خواهیم داشت ، که این محصول قرار است به آن را در بر داشته باشد. در واقع این لپ تاپ را می توان همان مدل ایده آل و کاملا متفاوتی دانست که بسیاری در میان خط سیر لپ تاپ های اپل ، به دنبال آن می گشتند. چنان که شما هم جزء این عده بودید ، باید بگوییم که مک بوک پرو 16 اینچی ، دقیقا همان چیزیست که انتظارش را می کشیدید.

اپل می گوید که طراحی متفاوت و تغییرات بنیادینی که در ساختار این مدل انجام داده ، قرار است مشتریان را به شگفتی وا دارد. همچنین اشاره شده است که این مک بوک در واقع برای گیمر ها ، طراحان و دیگر افرادی دارای انتظارات و کاربرد های حرفه ای برای لپ تاپ خود هستند ، در نظر گرفته شده است و در واقع برای این دسته از مخاطبین ارائه می شود.

از دیگر شگفتی های این محصول می توان به مانیتور 32 اینچی یا در حقیقت 31.6 اینچی این مک بوک که با رزلوشن 6K ساخته شده است اشاره کرد. اما علت شگفتی این مانیتور این است که در واقع جمع کردن این همه پیکسل یک جا و به دست آوردن این رزولوشن ، آن هم به صورتی که عملکرد مناسبی داشته باشد ، واقعا کار دشواریست. مخصوصن برای اپل که بعد از سال 2016 اقدام به تولید هیچ مانیتوری نکرده است و این محصول در واقع یک باز گشت به این خط تولید برای کمپانی اپل محسوب می شود.

یه هر حال در رابطه با این محصول جدید اپل ، هر چیزی هم معلوم نباشد ، داشتن این رزلوشن در مانیتور ، نوید بخش این امر است که این محصول کیفیت تصویر واقعا فوق العاده ای خواهد داشت. مخصوصا با توجه به این امر که گفته می شود اپل قرار است در این مانیتور 32 اینچی خود ، از ال ای دی های شبه مینی بهره ببرد. البته این ها تنها در حد پیش بینیست و برای دیدن کیفیت حقیقی این محصول ، می باید صبر پیشه کنیم. هر چند ارائه چنین محصولات با کیفیتی از جانب اپل ، دور از انتظار نیست.